Variklio skyrius.

2014.12.10 Domantas Komentarų: 0

Gražiam automobiliui reikia ir tvarkos variklio skyriuje. Švarus variklis, jo agregatai, viskas tvarkingai pritvirtinta ar paslėpta. Šį kartą pakalbėkime būtent apie variklio paviršių dažymą. Nudažytas variklio blokas, galvute, vožtuvų dangtelis ar įvairios variklio apsaugos.

Turėdamas Honda Civic Cupe 1,6l Vitec varikliu priėjau prie variklio skyriaus ir nusprendžiau nudažyti variklio vožtuvų dangtelį.

Honda Civic Cupe 1,6l Vitec D16Z6 variklis. Nuo vožtuvų dangtelio lupasi dažai.

Nuo  aliuminio dangtelio paviršiaus pašalinti senus dažus, šveičiant ranka buvo beprasmiška. Žinodamas, jog draugas užsiėma smėliavimo darbais ir laisvai pašalins senus dažus nuo dangtelio, kreipiausi pas jį. Keliolikos minučių tarpe, nuo dangtelio pašalinta visa tai kas nereikalinga ir buvo galima užsiimti dažymo darbais.

Nugruntuotas dangtelis.

Nugruntavus paviršių ir paruošus dažymui, pasirinkau ryškius dažus. Dažus perku auto dažų parduotuvėje, tai galime pakalbėti ir apie kainas. 500ml tokių dažų kaina ~100lt (Vokiški).  Lakas 1l 60lt. Šiems dažams reikalingas baltas padas, jog spalva būtu ryški ir sodri.

Nudažius ir palaukus kol dažai išdžius, galime imti M-320 ir švelnesnį šveitimo popierių ir nespaudžiant šveisti dažus nuo “Honda Vitec” užrašo. Pasiekus metalą renkamės M-2000 ir švelnesnį poliravimo popierių. Matome kaip paviršius ima blizgėti. Po to galima poliruoti, bet šiame variante, tai nebuvo daroma. Belieka užnešti lako sluoksnį.

Nudažytas dangtelis, “Vitec Honda” užrašas nušveistas poliravimo popieriumi. (lakas dar neužneštas) Graži matiška spalva. Skonio reikalas kokio blizgumo lakuoti laku.

Paįvairinimui…

Vienas iš darbo etapų.

Užnešti dažai ir lakas.

Naudojamas blizgus lakas.

Dar keletas darbų nuotraukų

Dangtelis ir prisukimo smeigės.

Variklio skyrius, nudažytas dangtelis.

Mitsubishi Eclipse GS. Variklio pagrindinio diržo apsauga ir išmetimo kolektoriaus apsauga.

Nudažyta variklio apsauga. Blizgus lakas.

Mėlyna Audi A4. Dažymo darbai.

2013.07.19 Domantas Komentarų: 0

Automobilio defektai : Besilupantis lako ir dažų sluoksnis, paviršiaus nelygumai, korozija. Priekinis dangtis pažeistas korozijos, dažai ir lakas apskaldytas, daug smulkių duobučių. Nuo galinio dangčio lupasi lako ir dažų sluoksnis, matosi paviršiaus nelygumai. Galinės arkos nepažeistos korozijos, bet yra palankstymų ir paviršiaus nelygumų. Priekinis ir galinis buferiai nubrozdinti, yra pabraižymų, dažų ir lako nuskaldymų. Priekiniai sparnai turi smulkių pažeidimų ir nelygumų.

Pažeistas lako ir dažų sluoksnis

Paviršiaus nelygumai

Automobilio kapotas

Automobilio šonas, nelygumai.

Išryškinus visus nelygumus, paruošus kapotą ir kitas detales galime glaistyti. Po glaistymo atidžiai šlifuoti glaistą. Paruošti visos detalės paviršių. Gruntuojame. Plastmasinės detalės gruntuojamos sintetiniu gruntu.

Automobilio detalių gruntavimas

Automobilio gruntavimas

Dalinai nugruntuotas automobilio paviršius

Nugruntavus paviršių ir atitinkamai paruošus gruntuotą paviršių, galime maskuoti automobilio nedažomus plotus, detales ir dažyti atitinkamais dažais.

Padengtas pirmu sluoksniu.

Pirmas sluoksnis.

Purškiami galutiniai dažai.

Nudažytas automobilis

Nudažytas automobilis

Automobilis po dažymo darbų

Audi A4 po dažymo darbų

Nudažytas automobilis

Toyota buferiai.Ruošimas dažymui. Spec. gruntas.

2013.02.24 Domantas Komentarų: 0

Tenka taisyti įvairius defektus. Nuo šio buferio luposi dažų sluoksnis. Teko šalinti visą dažų sluoksnį ir naudoti spec. gruntą skirtą įvairioms plastikinėms detalėms. Taip užtikrinamas sukibimas su purškiama danga. Purškiama plonu sluoksniu. Po to galima naudoti kitam sluoksniui gruntą ar dažus.

Gruntas įvairioms plastmasėms. (Vokiškas)

Nuo buferio luposi dažai. Nes nebuvo naudotas spec. gruntas.

Pašalinus dažų sluoksnį, galima švelniai pašiaušti ir gruntuoti spec. gruntu.

Įvairūs defektai.

Nugruntuotas buferis

Jau nudažytas, nulakuotas buferis.

Nudažytos buferio apdailos.

Nudažytas galinis buferis.

Nudažytas priekinis buferis.

Tinkamai ruošiant plastmasines detales ir naudojant tinkamas medžiagas, galima užtikrinti gerą dažų sukibimą su detalės paviršiumi.

Automobilių kėbulų, jų plastmasinių ir metalinių detalių remontas.
Detalių paruošimas dažymui ir dažymas.
Važiuoklės ir variklio elementų gedimų nustatymas ir jų šalinimas.
Skysčių, filtrų, agregatų dirželių keitimas.

KAUNAS.

Tel. nr. +37062213725

El. Paštas:  domas524@gmail.com

Matinės spalvos Audi A4

2013.01.30 Domantas Komentarų: 0

Kartais tenka dažyti ir tokios spalvos automobilius.

Audi A4 dažymas, ruošimas.

Audi A4

Automobilio nedažomų detalių užmaskavimas.

Matinis atspalvis

Audi A4 , jau pilnai sukomplektuotas

Iš šono.

Tokios matinės spalvos automobilis trauks aplinkinių akį.

Automobilių kėbulų, jų plastmasinių ir metalinių detalių remontas.
Detalių paruošimas dažymui ir dažymas.
Važiuoklės ir variklio elementų gedimų nustatymas ir jų šalinimas.
Skysčių, filtrų, agregatų dirželių keitimas.

KAUNAS.

Tel. nr. +37062213725

El. Paštas:  domas524@gmail.com

Kategorijos: Straipsniai Žymos:

Automobilio bamperio-buferio remontas.

2012.10.04 Domantas Komentarų: 0

Dažnam vairuotojui kyla įvairiausių klausimų. Vienas iš jų: “Kaip remontuoti automobilio bamperį ar buferį?” Dažniausiai tai būna nedideli dažų pažeidimai, bet apie juos pakalbėsime kitą kartą. Šį kartą rašysime apie įskilimus ir įtrūkius. Kokiomis medžiagomis šiuos įtrūkimus šalinti, kaip sutvirtinti įtrūkusią vietą, kad nepasikartotų pažeidimas. Kaip taisyklingai panaudoti medžiagas.

Visų pirma, ar žinote iš ko gaminami buferiai?

Senesnės laidos automobilių buferiai buvo gaminami iš metalo kaip automobilio “Žiguli”. Bet jie neapsaugodavo pėsčiojo nuo didelių sužeidimų. Lyginant dabartinių automobilių buferius, jie yra pagaminti iš žymiai minkštesnių medžiagų. Iš ko pagamintas buferis galima sužinoti pažiūrėjus į jo vidinėje pusėje esančias raides. PA, EP, PUR – iš duroplastinės ar termorektyvinės plastmasės. ABS, AAS, PS – iš termoplastų. PP, EPDM, POM – iš polipropilenų. Dažniausiai pasitaikantys buferiai yra polipropileniniai.

Kai žinome iš ko pagamintas buferis ar bamperis, galime atitinkamai pasirinkti jo remonto būdą. Buferius pagamintus iš termoplastinių medžiagų galima net lituoti 100W lituokliu išlydant buferio medžiagą. Reikia lituoti tiek iš vidinės, tiek iš išorinės pusės. Galima įlituoti skilimo vietoje plieninę vielą ar suplotą plieninę spyruoklę, toks litavimo būdas stipriau apsaugo nuo pakartotinio pažeidimo. Kai kurie meistrai įlituoja plieninį ploną tinklelį. Taip pat įtrūkimą galima stiprinti kabėmis, taip kaip dariau aš. Atstumas tarp kabių turėtu būti ~20 mm. Prie skilimo kraštų gręžiamos mažo diametro skylutės. Iš vielos išlankstomos kabės, kurių matmuo mažesnis už atstumą tarp skylučių. Įstatome kabes ir vidinėje pusėje jas užlenkiame ar susukame jų galus. Man toks būdas pasirodė lengviausias ir švariausias.

Dar nenuėmęs buferio pragręžiau skylutes iš išorinės pusės ir ties menamų kabių vietomis pagilinau įdubimus su mažu diržiniu šlifuokliu, tam, kad galėčiau užglaistyti kabes su stiklo pluošto glaistu (stiklo pluošto skaidulos su polisterine derva). Prieš dedant kabes, reikia pašiaušti įskilimo vietą ir aplink  ją esanti nepažeista plotą.

Audi A4 bamperis. Dažnas pažeidimas.

Nuvalome remontuojamą vietą taip, kad neliktų riebalų ar kitų nešvarumų ir užglaistome stiklo pluošto skaidulų turinčiu glaistu.  Sukietėjus glaistui, jį šlifuojame iki lygesnio paviršiaus.

Dedame kabes. Toliau galime glaistyti.

Glaistas su stiklo pluošto skaidulomis patikimai suriša pažeistą vietą ir metalines kabes. Stiklo pluoštas glaiste atlieka armatūros vaidmenį.

Užbaigimui naudojame paprastą polisterinį glaistą. Atidžiai apžiūrime buferį, jei yra duobučių vėl glaistome paprastu glaistu iki reikiamo rezultato.

Paprastas glaistas patikimai paslepia tik smulkius nelygumus ir skylutes (akutes).

Buferio paviršių nuvalius galime jį gruntuoti ir dažyti reikiamais dažais ir reikiama spalva. Gruntą naudojame pagal busimų dažų spalvą. Jei dažai tamsūs galime naudoti rudą ar juodą gruntą. Jei dažai šviesūs, sidabriniai, balti naudojame baltą, pilką gruntą. Taip sutaupome dažų ir nesimato smulkūs galimi vėlėsni pažeidimai (akmenukų nudaužymai, įrėžiai ar kažkas panašaus).

Nugruntuotas bamperis. Po gruntavimo darbų ir jį paruošus galima dažyti norimais dažais, (lakuoti).

Automobilių kėbulų, jų plastmasinių ir metalinių detalių remontas.
Detalių paruošimas dažymui ir dažymas.
Važiuoklės ir variklio elementų gedimų nustatymas ir jų šalinimas.
Skysčių, filtrų, agregatų dirželių keitimas.

KAUNAS.

Tel. nr. +37062213725

El. Paštas:  domas524@gmail.com

Siūlome automobilių, motociklų remonto ir dažymo paslaugas

2012.08.30 Domantas Komentarų: 0

Automobilių kėbulų, jų plastmasinių ir metalinių detalių remontas.
Detalių paruošimas dažymui ir dažymas.
Važiuoklės ir variklio elementų gedimų nustatymas ir jų šalinimas.
Skysčių, filtrų, agregatų dirželių keitimas.

KAUNAS.

Tel. nr. +37062213725

El. Paštas:  domas524@gmail.com

Žiguli su rotoriniu varikliu

2011.02.07 Domantas Komentarų: 0

Domėdamasis apie Vokiečių inžinieriaus F. Vankelio rotorinius vidaus degimo variklius, sužinojau, jog rusiški Žiguli automobiliai turėjo rotorinius variklius. Kaip taip galėjo nutikti?Labai paprastai. Tiesiog rusai 1974 m įkūrė Volgos gamykloje rotorinių variklių bandymų ir technologijų biurą. Jame inžinieriai pradėjo gilintis į rotorinio variklio veikimo principus ir jo galimus patobulinimus. Po ketverių metų sukūrė variklį 1,3 litro darbinio tūrio ir 70 AG, kuris buvo lengvas ir nedidelis. Po to 1987 m sukūrė 140 AG dviejų sekcijų (2 rotorių) variklį, kuris labiau tiko sportiniams automobiliams. Antra pavara toks Žiguli išspausdavo net 120 km/h.  Rotoriaus maksimalūs sūkiai pasiekdavo net 8000 per minutę.

Mano vairuojama Mitsubishi Eclipse  su šiuolaikiniu atmosferiniu paprastu varikliu ir kiti paprasti automobiliai pasiekia tik beveik 8 tūkst/min.

Žiguli turėjo net keturių rūšių rotorinius variklius : VAZ – 311, VAZ – 411, VAZ – 414 ir VAZ – 415 variklius. Tiek rusai padarė, bet Japonijos kompanija Mazda žymiai aplenkė juos, nes Japonai tęsė rotorinių variklių tobulinimą toliau. Žiguli su rotoriniais varikliais buvo gaminami 15 metų. Šiais laikais su neįprastais varikliais Žiguli nebegaminami, bet nepamirškime, kad jie tokie buvo ir tyliai dingo. Daug kam tai yra negirdėta. Dabar gamina automobilius su ištobulintais rotoriniais varikliais tik Mazda kompanija, kuri puoselėjo viltis ir daug stengėsi šios rūšies variklių tobulinimui. Žymiai sumažino suvartojamų degalų ir tepalo sąnaudas. Teliko keisti laiku alyvą, filtrus ir žvakes.

Kategorijos: Straipsniai Žymos: ,

Koks reikalingas stabdžių skystis

2010.12.11 Domantas Komentarų: 0

Seniau nepagalvodavau ar yra skirtumai tarp automobiliui naudojamų stabdžių skysčių. Jie atrodė visi tinkami visiems automobiliams, nesvarbu ar jis sportinis ar paprastas darbinis arkliukas. Bet plačiau pasidomėjęs apie stabdžių sudėtį ir jiems tinkamai eksploatuoti reikalingus skysčius supratau, kad tinka ne bet koks stabdžių skystis kurį galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje. Įdomu kodėl?

Pakalbėkime apie stabdžius. Yra dvi stabdžių rūšys, būgniniai ir diskiniai. Diskinių stabdžių trinkelės  yra mažesnės nei būgninių stabdžių ir todėl jos labiau įkaista. Lengvojo automobilio stabdžių kaladėlės įkaista iki 150 laipsnių. Sportinio automobilio stabdžių kaladėlės važiuojant dideliu greičiu ir dažnai stabdant, kaip žinome įkaista dar daugiau.

Seniau į automobilius Mūsų tėvai pildavo stabdžių skystį BSK. Jis sudarytas iš ricinos ir butanolio. Butanolis užverda 115 laipsnių temperatūroje, o ricina kristalizuojasi -17 laipsnių . Jis netinka sportiniams automobiliams, nes skystis užverda ir susidaro oro kamščiai ir stabdžiai tampa neveiksmingi.  Skystis turi neprarasti savo savybių, neužšalti ir neužvirti. Matome, kad BSK netinka naudoti diskiniams stabdžiams.

Stabdžių skystis Neva kristalizuojasi prie -50 laipsnių ,o užverda pasiekus 190 laipsnių. Skystis turi blogą savybę, sugeria aplinkoje esančią drėgmę, kuri po to renkasi ratų cilindriukuose, skysčio bakelyje, žarnelėse. Laikui bėgant virimo temperatūra mažėja iki 140 laipsnių. Neva stabdžių skystį reikia keisti kas dvejus metus Mūsų klimato sąlygomis.

Skysčiai Tomi ir Rosa yra geri. jie užverda prie 220 – 260 laipsnių temperatūros. Jų mažesnis hidroskopiškumas, nes sudėtyje yra boro rūgšties ir glikolių.

Gal visi žinome skystį, skirtą diskinių stabdžių eksploatavimui DOT-3. Užverda aukštesnėje nei 230 laipsnių temperatūroje, bet dar kokybiškesnis yra DOT-4 , kuris skirtas vairavimui ekstremaliomis sąlygomis. Gerai saugo stabdžių detales nuo korozijos. Jis užverda prie 260 laipsnių.

Stabdžių skystis DOT-5 ABS  ir DOT-5.1 naudojamas automobiliams su antiblokavimo sistemomis. Užverda prie 280 laipsnių temperatūros ir užtikrina patikimą stabdymą bet kokiomis sąlygomis.

Yra sukurtų stabdžių skysčių, priedų, kurie užverda 307 laipsnių ir yra maišomi su beveik visais stabdžių skysčiais, pagerina stabdymo savybes.

Nenaudokite nežinomos markės stabdžių skysčių, kuriuose nenurodyta užvirimo, užšalimo ar kokiems stabdžiams jie skirti. Keiskime skystį kas dvejus metus. Nerizikuokime savo ir aplinkinių gyvybe.

Kategorijos: Straipsniai Žymos:

Mitsubishi Eclipse dažymo darbai

2010.07.06 Domantas Komentarų: 0

Štai ir atėjo laikas kai jau galima pradėti dažyti automobilį. Taip ilgai laukiau, kol viską galėsiu užbaigti. Po gruntavimo Eclipse atrodo štai taip.

Nugruntuotas kėbulas pilku gruntu. Matoma pilka matinė grunto spalva. Norėtųsi dažyti Eclipę balto perlo spalva, bet dėl kitų sumetimų buvo pasirinkta mėlyno perlo spalva.

Taip nugruntuoto automobilio paviršių galima dar pašiaušti 240 ir didesnės markės (300, 340…) abrazyviniu popieriumi (švitriniu). Pašiauštą kėbulą galima dažyti prieš tai jį apklijavus popieriumi, jog tos detalės, kurių nereikia dažyti, pasislėptų ir liktų nenudažytos.

Taip apklijuojamas automobilio paviršius prieš dažant ar lakuojant, atliekant kitus darbus.

Prieš dažant būtina švariai susitvarkyti patalpą, kad neliktų dulkių, kurios gali patekti ant paviršiaus. Taip pat neturi būti jokių skersvėjų, ar vabzdžių, kurie gali prilipti prie nudažytos detalės. Būtinas geras patalpos apšvietimas, nes kitaip nematysite gerai dažomos detalės ir jums atrodys gerai, o dienos šviesoje ar gerame apšvietime pasimatys spalvos perėjimai, dryžiai ar dėmės, kuriose vietose dažų užpurkšta buvo per mažai. Dažus skiedžiame pagal gamintojo nurodomas normas ir nurodytais skiedikliais. Dažniausiai ir slėgis būna nurodytas ant pakuotės, kuriuo maksimaliai galima sureguliuoti pniaumatinius įrankius, 2,5 – 3 barai. Patalpoje temperatūra turėtų būti apie +20 laipsnių, tokie dažai džius 15min ir tada bus galima liesti ranka.

Nudažyta, bet dar nenulakuota detalė. Nesimato blizgesio.

Nudažius visas reikiamas detales ir palaukus kol išgaruos skiediklis ir kitos madžiagos, galima lakuoti paviršius. Nepamirškime, lakas turi kietiklį, kuris maišosi santykiu 2 : 1 , nustatyti tiksliam kiekiui lako ir kietiklio yra tam specialios plastmasinės stiklinėlės, ant kurių užrašyti santykiai ir kiekis. Spaudimas lakuojant turi būti 2,5 – 3 barų, purškiant su 1,3 – 1,4 mm diametro purkštuko anga. Prie 20 laipsnių temperatūros lakas sukietėja per 24h, nebelimpa dulkės. Nuo paviršiaus plėšti apsauginį popierių ar dažymo juostas tada kai lakas sukietės.

Nudažyta Eclipse 1G.

Trūksta didesnio diametro lietų ratlankių ir sužeminti automobilį.

Dar nepilnai pabaigtas priekinis bamperis.

Eclipse ir aš.

Dažymas man kainavo ~ 500lt, tiek sumokėjau visoms medžiagoms, nepamirškime, jog automobilį teko ir glaistyti ir kai kur naudoti stiklo pluoštą, klijuojant slenksčius naudoti klijus. Visa kita nekainavo, nes pats viską atlikau. Dabar automobilį liko nupoliruoti, nes dažydamas padariau keletą lako nubėgimų. Taip atsitiko, nes nebuvo itin gero apšvietimo. Kaip sakoma “Gyveni ir mokaisi”.

Mitsubishi Eclipse gruntavimas

2010.05.02 Domantas Komentarų: 0

Taigi, tęsiame darbus toliau gaivinant Eclipsę. Kaip visi žinote, o kas ir nežinote, pasakau, jog prieš dažant automobilį, reikia jo paviršių pašiaušti abrazyviniu popieriumi ir nuriebalinus jį nugruntuoti. Gruntavimas pagerina dažų sukibimo savybes ir dažomas paviršius geriau apsaugomas nuo korozijos. Gruntų spalvų būna: baltas, pilkas ir rudas. Grunto spalvą parenkame pagal dažomų dažų spalvos tamsumą. Juk negruntuosime paviršiaus rudu gruntu, kuris bus po to dažomas balta arba šviesia spalva. O kodėl? Nes ant tamsaus nugruntuoto paviršiaus sunkiau dengsis šviesūs dažai, nes tamsus gruntas stengsis persišviesti per ploną dažų sluoksnį. Ir tokį paviršių nudažius, sakykime važiuojant automobiliu, akmenukai nudaužo dažų sluoksnį ir ryškiai matosi rudo grunto spalva ir tai iš karto krenta į akį. Kad to nebūtų reikia gruntą parinkti teisingai.

Kai kas net į gruntą šiek tiek pila dažų, kuriais bus dažomas automobilis, norėdami pagerinti dažų dengimą, ir atskilus dažams beveik nesimatys, nes gruntas beveik tokios pat spalvos kaip dažai. Gerai užtenka teorijos.

Mitsubishi Eclipse prieš gruntavimą.

Tai gi buvo gražus savaitgalis ir nesinorėjo jo paleisti vėjais. Paruošiau Eclipses kėbulą gruntavimui, dar kai kurias vietas glaisčiau ir šlifavau. Pasiruošiau įrankius, medžiagas ir apklijavau laikraščiais stogą ir kitas vietas, kurių nereikėjo gruntuoti. Eclipse paruošta gruntavimui, dalys, kurių nereikia gruntuoti, paslėptos po laikraščiais ir dažymo lipnia juosta. Paviršius nuriebalintas 646 skiedikliu, galima gruntuoti.

Galima pradėti darbus.

Jau nugruntuotas kėbulas.

Tolygiai nugruntuotas paviršius, vaizdas iš šono.

Stogas išsaugotas ir nenugruntuotas.

Kategorijos: Dažymas, Straipsniai Žymos: ,