Į pradžią > Auto tiuningas > Automobilio perdarymas stiklo pluošto ir polisterinės dervos pagalba.

Automobilio perdarymas stiklo pluošto ir polisterinės dervos pagalba.

2009.12.08 Domantas

Kiekvienas vairuotojas nori ekonomiško,patogaus ir gražaus automobilio. Tačiau ne visi tokius ir turime. Stiklo audinio pagalba galime automobilio išvaizdą pakoreguoti panašiai kaip plastikos chirurgai žmogaus kūną. Ne kiekvienas turi kantrybės skaityti internete straipsnius, domėtis kaip tai galima padaryti ir tiesiog perka brangius spoilerius automobiliui ir dar ne tokius, kokių norėtų pats. O galima ir kitaip, jei laisvo laiko turite ir rankas, pakankamai norite gražaus automobilio, tai bandykite savo būsimam bolidui gaminti spoilerius, bamperius, orgaudžius ir arkas platinti patys. Duosiu jums pavyzdį:

Tarkim turime automobilį, kuris išvaizda nėra labai iššaukiantis, nepritraukia praeivių dėmesio. Tiesiog nesiskiria nuo visų automobilių keliuose. Ką mes galime padaryti iš jo?

Imkime ši mašiniuką

Auto1

Tarkim norime iš jo padaryti kažką panašaus į Ferrari.

auto 2

Turint daug noro beveik viskas įmanoma, žinoma reikia įrankių automobilio išardymui, paruošimui dažyti, pačiam dažymui ir dar kitų įrankių, be kurių būtų sunku ką nors padaryti. Visų pirma, nuimkime kapotą, galinį ir priekinį bamperius, priekinius sparnus, galime ir lempas jei trukdo darbui. Ardyti Jums padės preparatas WD – 40, jo papurškus ant varžtų, jie lengviau atsisuks ir bus reikalinga mažesnė jėga. Ardant dažnam meistrui lūžta varžtai, nes jie būna suaugę (parūdiję)

Auto 3

Uždėkime ratus, kad matytume kiek reikia platinti automobilio arkas. Platinsime automobilį patys, tad platinkim nors ir 15 centimetrų, priklauso nuo ratų išsikišimo ir Jūsų pačių skonio. darbus galite pradėti atlikinėti nuo galinės automobilio dalies ar nuo priekinės,tai neturi reikšmės. Darykite kaip patogiau. Darbas truks ilgai, tad pasiieškokite tokios vietos, kad nebūtų drėgna ar pūstų per visur vėjas. Kitaip bus nemalonu dirbti.

Nusiperkame jūros putos (polisterolio) plokščių, kurios būna naudojamos namų apšiltinimui, tokia medžiaga puikiai tiks formai būsimo varianto. Jų būna pirkti statybos parduotuvėse. Nuimto galinio bamperio vietoje klijuojame supjaustytas reikiamo dydžio putos juosteles ar gabalus, klijuodami stenkimės kuo gražiau jas suleisti, jog nebūtų didelių plyšių, kuriuos reiktų užtaisinėti glaistu. Dirbdami stenkimės, jei neišeina neskubėkite, juk ne viskas iš pirmo karto pavyksta. Suklijavę reikiamo dydžio ir formos galinę automobilio dalį, galime eiti link priekio. Klijuoti jūros putos lakštus galime visaip, su kokiais klijais, lipalu ar langų sandarinimo putomis (makrofleksu).

Auto 4

Arkas išplatiname tiek, kad priėjus iš galo nesimatytų išsikišusio rato, galima ir daugiau platinti, jei tik Jums patinka.

auto5

Matote, ratas pasislėpė, automobilį sužeminame iki Jums norimo aukščio, kol kas taip arkas ir paliekame, kimbame į darbus toliau.auto 6

Putas šlifuoti galime šlifavimo popieriumi, didesnius kampus pjaustyti peiliu. Švitrinis popierius tinka 40 – 100 markės. Lengvai nušlifuosite nelygumus.

auto 7

Putas pjaustote taip kaip turi atrodyti paskutinis variantas, visokius oro latakus, išsikišimus ir panašiai. Duokitę laisve fantazijai, nebijokite, jei kas neišeis, putą galima išpjauti ir įklijuoti kitą. Nepamirškite ant bamperių padaryti vietą numeriams, numerių apšvietimo lemputėms.

Taip pat platiname dureles jei jums to reikia, klijuojame ant jų putas ir formuojame norimos formos dureles. Padarę dureles einame link priekio, pučiame priekinius sparnus ir klijuojame priekinį bamperį, formuojame juos, darome vietas oro tekėjimui ar lempoms. Sutikslinkite aukščius, jog neatrodytų kreivai.

auto 8

Matote, durelės jau platintos reikiamai, nesimato jokių nelygumų, išsikišimų, viskas gražiai suklijuota, stenkitės ir Jūs to paties. Suklijuojame priekinį bamperį ir pučiame sparnus, viską šlifuojame ir formuojame iki reikiamo rezultato. Atsiradusius plyšius reikia užglaistyti ir nušlifuoti,nes ant visos putos dėsime stiklo audinį, išteptą polisterine derva ir jei liks nelygumų, iš kart matysis nelygumai, teks sukietėjusį stiklo pluoštą šlifuoti ilgai ir nuobodžiai.

auto 9

Padarę galinę dalį, dureles, priekinius sparnus ir priekinį bamperį galime imtis priekinio kapoto darymo. Jei norime kapote padaryti oro latakus, galime net jame išpjauti skyles, kurios mums netrukdys, tada klijuojame ant seno kapoto jūros putą iki reikiamo storio, ją visaip pjaustome, šlifuojame.

auto 10

Suklijavę kapotą, apžiūrime visą bolidą ar nėra nelygumų, skylių ar atsiklijavusių putų, kur galima užglaistome, viską gražiai užlyginame, kur dar trūksta klijuojame plono sluoksnio putą, viską nušlifavus galime galvoti apie šio automobilio padengimą stiklo pluoštu. Jog jis taptų tvirtas, ant jo galima dažyti ir kitaip jį apdirbti.

auto 12

Stiklo pluoštu padengiame visas automobilio vietas, kurios buvo gaminamos iš jūros putos plokščių. Dedame 2 – 4 audinio sluoksnius, kad kėbulas taptų tvirtas, atsparus smūgiams ir viskam kitam.auto 13

Kietą automobilio kėbulą pagamintą atsargiai supjaustome dalimis, atskirdami kapotą, bamperius, slenksčius, galinį kapotą, dureles. Pjauti galima su metalui pjauti skirta mašinėle, plonais diskeliais metalui.

foto 14

Taip supjaustytas dalis galima apdailinti, kad nebūtų atsišerpėjusių vietų. Detales glaistome ir šlifuojame labai atydžiai, jog nebūtų jokių duobučių ar menkiausių nelygumų. Putas iš vidau iškrapštome. Patikriname tvirtinimo vietas, kur reikia, pragręžiame skyles, kapoto lankstus, bagažinės lankstus,kad nudažius detales, galimėtų puikiai ir tiksliai pritvirtinti. Išpjauname skyles lempoms, jas įdedame taip patikrindami ar viskas tiksliai padaryta. Detales gruntuojame ir dažome norimos spalvos dažais.foto 15

Kruopščiai nuglaistytas ir nušlifuotas kapotas. Jau nugruntuotą tokią dalį galima drąsiai dažyti.

foto 16

Nudažytas dalis atsargiai galima tvirtinti ant bolido. Įmontuoti lempas ir posūkius. Pasistenkite nieko nesulaužyti, stiklo pluoštas trapesnis nei metalas.

foto 177

Montuojamas kėbulas.

Galutinis variantas

foto 18

foto 19

foto 20

Ir ką manote?

Tokiu bolidu grožėsitės ir atkreipsite aplinkinių dėmesį, Ferrari kopija. Aplinkiniai net neatskirs ar tai buvo paprastas automobilis. Jūs galite taip pasigaminti kokio tik norite automobilio išvaizdą ar tik panašias dalis, arba tik pasigaminti kokį spoilerį, gal Jums tik to ir trūksta iki pilnos gražaus automobilio išvaizdos. Jei mažai išmanote apie detalių gaminimą iš stiklo pluošto, geriau pirma pasipraktikuokite ant ko nors kito, o po to tik ant automobilio. Tokiu būdu gimsta vienetiniai automobiliai. Malonu važinėti pačio rankomis patiuninguotu automobiliu. Pagalvokite kiek kainuotų nusipirkti Ferrari, žymiai pigiau pasigamintumėte į jį panašų iš stiklo pluošo ir polisterinės dervos.

Kategorijos: Auto tiuningas Žymos:
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.