Į pradžią > Naujienos > Senasis VW Scirocco ir naujasis VW Scirocco R.

Senasis VW Scirocco ir naujasis VW Scirocco R.

2009.12.18 Domantas

Ar pamenate senuosius VW Scirocco 1.8l 1982m su kuriais gal ir Jūsų tėvai važinėjo? Tais laikais buvo labai vertinamas galingas sportinis automobilis. Priekinės lempos kvadratinės, truputi pūstos arkos, dviejų durų, ant badažinės deflektorius.

Scirocco 1

Senasis VW Scirocco iš priekio.

1985 VW Scirocco

VW Scirocco 1985m nuotruka iš šono.

“Volkswagen” koncernas išleido naują dar gražesnį ir galingesnį VW Scirocco R. Žemesnė nei standartinio modelio važiuokle labiau traukia akį nei kiti automobiliai. Dailūs 19 colių “Talladega” ratlankiai, kiek egzotiškai atrodo diodinės (LED) priekinės lempos, patamsinti galinių žibintų reflektoriai. Pakeistas buferių dizainas kuria suformuoja teigiamus Scirocco pokyčius. Galiniai langai 65% procentais tonuoti. Tokie pokyčiai mano manymu padaro sportinio automobilio išvaizdą, ir turi šaltakraujiškumo. Sciroccas R atkreips praeivių akį, kai kurie ir pagalvos, kad reiktu ir man, bet kiek jis kainuoją? Bus šešiųlaipsnių mechaninė pavarų dėžė. Jėgą keliaujančią į ratus paskirstys elektroninis diferrencialas. Už dar pridėta kainą 6500lt Jums gali būti pasiūlyta DSG transmisija. Automobilis iš vietos iki 100km/h įsibėgėja per 5,8 sekundės, o spidometro rodyklė nustoti kilti ties 250km/h. Toks Sciroccas galėtu varžytis su 370Z ar Focus RS. Kodėl VW atsisakė koncernas daryti su visais varančiaisiais ratais? O gi todėl kad kurti naują ir galinių ratų pakabą reiktu dar daugiau laiko,investicijų ir tada pačio automobilio kana šoktu dar aukščiau, tad nuspręsta gaminti priekiniais varančiais ratais. VW salonas net geresnis nei Focus RS. Važiuoklė puikiai susidoroja ir su 265 AG varikliu. Pakeisti kietesni amortizatoriai ir stabilizatoriai suteikia kietesnį ir stabilesnį važiavimą taip pat reikėjo taip padaryti dėl automobilio žemumo.

Scirocco

Naujos kartos VW Scirocco R.

Scirocco R iš pirmo žvilgsnio atrodo daug rimčiau nei jo pirmtakas. Panašus jausmai apima ir įsėdus į jo vidų. Į akį krenta už vairo esančios pavarų perjungimo svirtelės, oda aptrauktos lovio formos sėdynes. Yra elektroninis sėdynių valdymas, labai geros kokybės vidaus medžiagos. Šis modelis pasižymi puikia variklio reakcija į akceleratoriaus paspaudimą ir dar geresnę DSG transmisija. Kitaip sakant galite laužti posūkius be jokio vargo. VW prie šio modelio gerai ir kruopščiai padirbėjo, kad net nesinori lyginti su kitais automobiliais. Jo kaina siekia 115 500 Lt. nuo 0 iki 100km/h įsibėgėja per 6,0 sekundės. Degalų palyginti su kitais sportiniais automobiliais vartoja normaliai 8,1l šimtui kilometrų, kai Nissan 370Z vartoja 10,5l. CO2 emisija 192g/km, kai 370Z 249g/km. Matosi aiškus skirtumas. VW svoris 1419kg palyginus lengvas. Degalų bake telpa 50 litrų benzino su tiek galima nuvažiuoti virš 6o8 kilometrų. Štai toks mūsų Scirocco R.

salonas

Automobilio vidus.

Galas

Galinė dalis.

Kategorijos: Naujienos Žymos:
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.