Į pradžią > Auto tiuningas > Bamperio gamyba namų sąlygomis iš stiklo audinio

Bamperio gamyba namų sąlygomis iš stiklo audinio

2009.12.24 Domantas

Kam pirkti automobiliui bamperius ar kitas tiuningo detales jei galima pasidaryti pačiam? Bamperius, spoilerius, kapotus, sparnus, slenksčius ir kitas detales galima puikiai pasigaminti iš stiklo pluošto ir polisterinės dervos. Žinoma reikės apsiginkluoti geležine kantrybe ir įrankiais. Apie polisterinę dervą ir stiklo pluoštą ir kaip ji atrodo, kur ją galima įsigyti, kalbėjome šiek tiek seniau. Įrankiai bus reikalingi štai tokie: Voliukas (10 cm ilgio), žirklės, indas maišyti polisterinę dervą su kietikliu, pirštinės (indams plauti ar kitos..), metalinis ar medinis strypelis maišymui, teptukas.

Norite klijuokite ant seno bamperio polisterolą arba nuimkite ir viską darykite nuo nulio. Polisterolo plokščių galima nusipirkti kiekvienoje statybų parduotuvėje. Bamperį galima daryti pagal nuotrauką ar eskizą. Žiūrėdami į eskizą klijuojame polisterolo plokštes ar gabalus taip formuodami bamperį būsimą. Nuo jūsų norų priklauso koks jis bus, ar su didelėmis ertmėmis ar aklinas. Suklijavus viską, galima apžiūrėti ar nėra didelių netikslumų, jei matote jog jis kreivas, tai imkite taisyti, nes užklijavus stiklo pluoštą jis tikrai pats nepasitaisys. Iš pirmo karto gali ir nepasisekti, žinokite ir profesionalai kartais daro klaidų.

Kitas etapas. Klijuojame stiklo audinį ant padaryto bamperiuko. Klijuojame keleta sluoksnių 2 ar 3 jog būtų tvirčiau. Sumaišome polisterinę dervą su kietikliu. Sukarpome stiklo audinį panašiai 20 x 20 cm. Suvilgome ruošinį ir stiklo pluoštą polisterine derva ir palaukus keletą minučių, jį klijuojame ant paruošto daikto (bamperio, kapoto, sparno ar dar ko..) Palaukus panašiai pusvalandį, dedame sekantį stiklo pluošto sluoksnį. Tada laukite mažiausiai parą kol viskas sudžius ir tada drąsiai galėsite dirbti toliau. Apklijuotą bamperiuką šlifuojame ir glaistome glaistu kur yra nelygumų. Tai ilgas ir nuobodus darbas. jau matote, kad viskas lygu ir jus tenkina kokybė, tada galima gruntuoti ir dažyti.

Nudažius, atsargiai, kad nesuraižytume dėkime ant automobilio ir tvirtinkime. Štai Jums ir namų sąlygomis pagamintas bamperis. Toks gaminys iš išvaizdos nesiskirs nuo nuo pirktinio, tik jį pagaminti pigiau. Taip galima pasigaminti ir visas kitas išores tiuningo detales, ar joms sulūžus, jas taip suklijuoti (stiklo pluošto ir polisterines dervos pagalba)

Foto

Honda CRX priekis.

Kategorijos: Auto tiuningas Žymos:
 1. gedcka
  2010.03.12 14:09 | #1

  o ta derva su kietikliu kiek ant kiek maisyti mazdauk reikia?

 2. Domantas
  2010.03.13 21:30 | #2

  Labas. Polisterinės dervos ir kietiklio santykis dažniausiai būna 3 : 100. O taip tai būna parašyta ant pakuotės.

 3. Gedcka
  2010.03.14 19:50 | #3

  o kiek apytiksliai stiklo pluosto ir polisterines dervos priekinem bamperui gali reiketi?

 4. Gedcka
  2010.03.24 12:52 | #4

  sveiki,beja gal kas zino kur pigiau galima isigyti dervos polisterines ir stiklo pluosto?

 5. Domantas
  2010.03.29 22:28 | #5

  Sveikas. vienam bamperiui apytiksliai reikia apie 2,5L o stiklo audinio žiūrint kiek tu sluoksnių dėsi 1-2-3-4 gali prireikti apie 5m kvadratinius. Matai skaičiai tik apytiksliai.

 1. Atsekčių dar nėra.
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.