Į pradžią > Be temos > Bamperio, dalių darymas naudojant formą

Bamperio, dalių darymas naudojant formą

2010.02.17 Domantas

Ar žinote kaip galima pasidaryti formą norimam jūsų automobilio bamperiui, slenksčiui ar kitai detalei?

Dažniausiai domina priekinio bamperio darymas ar perdarymas. Tarkime, norime pasigaminti gražų išskirtinį bamperį ir kaip elgsitės? Paimsite automobilio bamperį ir naudojant statybines sandarinimo putas jį suformuosite ir apdirbę jį apklijuosite stiklo pluoštu? Ne, jei norite gero rezultato, o ne kreivo sunkaus tiuningo elemento, darykite kitaip. Iš pradžių pasigaminkite formą būsimam bamperiui, kuris bus lyg išlietas.

Gaminame formą. Galime nuimti nuo automobilio priekinį bamperį ir iš jo daryti formą. Jį pagal norimą rezultatą apipjaustome, praplatiname ar kitaip perdirbame. Tada pamodifikuota bamperį apipučiame putomis, palaukiame kol sustingta ir imame jį kaip skulptoriai apdirbti, peiliu pjaustyti ir lyginti. Įsivaizduokite, jog toks bamperis ir bus galutinis rezultatas, tad reikia pasistengti. Sakykime, jau pilnai suformavome, atrodo viskas tikslu, paimame ir jį padengiame gruntu ar senais dažais, taip akytos poros ir duobutės pasidengs, tolygiai viskas atrodys. Taip padengus bamperiuką, galima dėti pora stiklo pluošto sluoksnių. Palaukę ~10 val. galime tęsti darbus toliau, šlifuojame, glaistome sukietėjusį stiklo audinio ir polisterinės dervos gaminį. Išlyginus paviršių jį gruntuojame, kur reikia dar šlifuojame. Na ir ką gavome? Bamperį nuo kurio bus nuimama forma. Kai kas jau tokį pagamintą forminį bamperį deda ant automobilio ir džiaugiasi važinėdami, bet nepagalvoja jog jis sunkesnis. O mes jo nedėkime ant mašiniuko, nuimkime nuo jo formą ir gausime lengvesnį gaminį!.

Tokį nugruntuotą tiuningo elementą nuriebaliname vaitspiritu ar dažų skiedikliu “646″. Nuvalius jį išvaškuojame, bet stengiamės vaško neįtrinti. Vaškuojame todėl, kad dedamas stiklo audinys nepriliptų prie jau Mųsų padaryto bamperiuko nuo kurio nuimsime formą. Nuvaškavus taip 4-6 kartus galima ir daugiau (nepakenks). Imame formų darymui gelkautą ir jį tepame ant išvaškuoto bamperiuko, galima tepti paprastu teptuku. Stengiamės kuo tolygiau aptepti gelkautu visą gaminį. Kruopštumas reikalingas tam, kad gautūsi forma be jokių nelygumų ar duobučių. Vienai formai nuimti reikia ~1l gelkauto. Jis sudžiūna panašiai per 8 val.

Tokius slenksčius galima padaryti naudojant formą ir stiklo pluoštą su polisterine dervą.

Kai gelkautas gerai sudžiūvo, galima ant jo tepti polisterinę dervą (teptuku,voleliu) ir klijuoti stiklo pluoštą. Labai stengiamės, kad nebūtų burbuliukų ar oro tarpų. Pakaukiame apie 8 val ir vėl suvilgome dervomis ir klijuojame antrąjį sluoksnį, po pusvalandžio dedame trečiąjį . Galima dėti ir 4 ir 5 stiklo pluošto sluoksnį jei norime turėti labai tvirtą nuimtą formą. Tokią dar nesudžiūvusią formą galima sutvirtinti medžio ar metalo juostelėmis, jog nuimta forma nesulūžtų ir būtų atsparesnė smūgiams, nes ta forma bus naudojama pačiam paskutiniam darbui. Palaukus keletą dienų 3-4d galima atsargiai atskirti formą nuo modeliuoto bamperio. Ir ką gavome? Gavome idealią formą ir senąjį bamperį, kurį galima mesti į šoną. Paėmę kruopščiai pagamintą formą, kurios vidus lygus be jokių rėžių ar nelygumų,nuriebaliname, nes ji buvo prigludus prie vaškuoto senojo bamperio. Formos vidų gerai ir lygiai išvaškuojame kaip buvo minėta pradžioje, bet iki blizgesio, kad nebūtų nelygumų. Išvaškuotą formos vidų padengiame gelkautu, labai kruopščiai. Juk išėmus iš formos gausime tokį bamperį, kuris jau tikrai dėsis ant automobilio. Sudžiūvus gelkautui, dedame stiklo pluoštą, kruopštumas labai būtinas, palaukus kol apdžius, dedame antrą ir trečią. Atsipūskime, jau galima palikti viskam gerai išdžiūti. laukiame panašiai dvi ar tris dienas. Išdžiūvus galima atsargiai ištraukti tiuninginį ir vienetinį bamperį, apipjaustome atšerpėjusius kraštelius. Tada pašiaušiame ir gruntuojame, dažome,dedame ant mylimo mašiniuko ir lekiam į trasą!.

Toks gaminys lengvutis ir tikslus, nėra prikrauta glaisto, kuris gali nutrupėti, tad verta pasistengi ir pasigaminti formą, o ne iš karto dėti ant automobilio. Galvokite ką darote ir kas yra geriau.

Sakykime, pakliuvome į tokią situaciją, jog bamperį sulaužėme nepataisomai. Nėra taip blogai, juk forma pagaminta yra, tereikia vėl į ją tepti gelkautą, kloti stiklo pluoštą ir vėl turite tokį patį gražų bamperiuką. Atlikdami darbus, naudokite gumines pirštines, pjaustydami būkite atsargus, o dažydami naudokite nors raspiratorių, žinoma geriau kaukė specialiai dažymui.

Sėkmės darbuose, savo rankomis darytas tiuningas visad mielesnis ir ekskliuzyvinis.

Kategorijos: Be temos Žymos:
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.