Į pradžią > Auto tiuningas, Straipsniai > Variklio čipavimas, kas tai?

Variklio čipavimas, kas tai?

2010.03.04 Domantas

Variklio čipavimas tai panašus dalykas kaip variklio perprogramavimas, tik į variklio kompiuterį pajungiama speciali mikroschema, kuri reguliuoja variklio sūkius, kuro mišinio padavimą ir turbinos darbą. Daugelis automobilių nuo 1991m ir visiems europiniams automobiliams nuo 1996 metų galima čipuoti variklį. Senesniems automobiliams jau nieko nepadarysime, nes jie neturi valdymų bloko, nėra kur pajunkti čipo.

Čipas. Mikroschema didinanti variklio galią.

Gaminant automobilius visad yra paliktas galios rezervas, norint išspausti iš automobilio viską, reikia jį čipuoti, tada variklis dirba visu pajėgumu tik yra keletas minusų. kartais prarandamas ekonomiškumas, tuo pačiu automobilis nebeatitinka ES CO2 emisijos, teršia aplinką.

Bet vis gi yra daugiau pliusų nei minusų. Padidėja automobilio galingumas ir sukimo momentas, kartais sumažėja kuro sąnaudos. Galia padidėja nuo 7 iki 12 procentų. Varikliams su turbina padidėja net iki 35%. Variklis tampa aštresnis ir geriau reaguoja, dingsta visi trūkčiojimai smarkiau paspaudus akceleratoriaus pedalą. Paprastiems benzininiams varikliams kuro sąnaudos gali ir sumažėti ir padidėti nuo -5 iki +5%, daug kas priklauso nuo važiavimo įpročių. Toks automobilio tiuningas palyginus su turbinomis ar NOS yra gana pigus, nes čipų kainos prasideda nuo kelių šimtų litų. Rekomenduojama čipuojant variklį, norint geresnių rezultatų dėti sportinį oro filtrą, o dar geriau ir dėti sportinę išmetimo sistemą.

Variklio ilgaamžiškumas nė kiek nesumažėja arba taip pasikeičia jog sunku ir išmatuoti. Yra kalbų jog po čip tiuningo automobilių varikliai užkala arba reikia atlikti kapitalinį remontą. Tai yra netiesa, reikia mažiau plėšyti automobilius ir bus viskas gerai, žinoma padarius automobilio pakeitimus visiems norisi išbandyti ką gali automobilis maksimaliai, gal taip ir sugadinami varikliai, važinėjant neleistinais automobiliui greičiais.

Siekiant sportinių tikslų galima taip variklį dar smarkiau užčipuoti, bet jau rizikuojama sugadinti variklį. dar yra vienas pastebėjimas, po čip tiuningo variklio temperatūra pasikeičia 5-8 laipsniais važiuojant dideliais greičiais.

Kategorijos: Auto tiuningas, Straipsniai Žymos:
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.