Į pradžią > Auto tiuningas, Straipsniai > Kuo geresnis sportinis oro filtras?

Kuo geresnis sportinis oro filtras?

2010.03.11 Domantas

Beveik kiekvienas sportinis automobilis turi sportinį oro filtrą. Taip patiuninguotas automobilio variklis lengviau kvėpuoja ir skleidžia malonų lyg siurbimo garsą. Nepamirškime, kad jis prideda ir grožio atidarius variklio dangtį, iš karto krenta į akis neįprastas oro filtras ir jo spalva. Sportinis oro filtras dar kitaip vadinamas plaunamu oro filtru, nes norint užsinešusį filtrą dulkėmis jį galima tiesiog “išplauti”. Toks oro filtras geresnis tuo, kad į variklį paduoda žymiai daugiau kuro, to pasekoje į variklio cilindus patiekiama daugiau deguonies, kuri būtina degimui. Kuo daugiau oro, tuo geriau sudega kuro mišinys ir taip net sutaupoma kuro. Reiškia, įsidėjus sportinį oro filtrą, sumažės kuro sanaudos.

Svarbus dalykas įsigijus filtrą parinkti jo montavimo vietą, oro filtras turi būti tokioje vietoje, kurioje būtų tiekiamas šaltas oras, sakykime šalia grotelių ar oro angos. Jei variklis gautų visad šiltą orą, jo galia gali net sumažėti 6-11 AG. Paprastam atmosferiniam varikliui oro filtras padės gauti apie 3 AG. Geriausia oro filtro nauda bus juntama turbininiuose varikliuose, į kuriuos turbina pripučia oro. Ten oro filtras montuojamas ant turbinos įsiurbimo angos.

Štai matote sportinį oro filtrą dešinėje įmontuotą prie turbinos oro įsiurbimo angos.

Taip naudojant oro filtrą galia padidės iki 8-10 AG. Dar vienas privalumas, sportinį oro filtrą galima montuoti įvairiose automobilio vietose, ko negalima pasakyti apie originalius oro filtrus, jie montuojami tik į jiems skirtas vietas ir dėtuves. Montuojant plaunamą filtrą, jungimo žarna neturi būti daug ilgesnė už originalią, nes paspaudus akceleratoriaus pedalą galia vėluos.

Sportinio filtro minusai yra tokie, kad filtras net 3-5 kartus greičiau susitepa nei originalus, nes jie neturi specialių dėtuvių. Dar vienas trūkumas, filtras mažoms variklio apsukoms bus juntamas galios trūkumas, galia jaučiama bus beveik tik ties maksimaliais variklio sūkiais.

Sportinio filtro plovimas: Filtrą plauti reikia panašiai kas pusę metų, bet važinėjant blogomis sąlygomis galima ir dažniau. Plovimas nėra sudėtingas. Suradę švarų indą įpilame benzino, pamerkiame filtrą ir palaikome 2 valandas. Praėjus dviems valandoms, filtrą praskalaujame švariu benzinu ir leidžiame jam gerai išdžiūti. Išdžiūvusį filtrą galima vėl naudoti arba galima apipurkšti specialiu tepalu, kuris padeda labiau sulaikyti dulkes.

Tokių sportinių oro filtrų galima įsigyti tiuningo parduotuvėse ar net internėtinese parduotuvėse. Patys populiariausi lietuvoje filtrai vadinami “žalieji filtrai” angl. green filter.

Žaliasis oro filtras, 20% didesnis filtravimo plotas nei standartinių filtrų.

Jie gaminami iš žalios medvilnės, o dėl savo gerų eksplotacijos savybių pamėgti vairuotojų. Tokį sportinį filtrą galima laisvai plauti, naudoti ne vieną kartą. Sugeba išfiltruoti net pačias smulkiausias ore esančias daleles net 0,05 mikrono dydžio. Standartinis oro filtras nėra toks laidus, ir jų paviršiaus plotas yra 20% mažesnis, todėl filtravimo savybės blogesnės.

Kategorijos: Auto tiuningas, Straipsniai Žymos:
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.