Į pradžią > Dažymas, Straipsniai > Mitsubishi Eclipse gruntavimas

Mitsubishi Eclipse gruntavimas

2010.05.02 Domantas

Taigi, tęsiame darbus toliau gaivinant Eclipsę. Kaip visi žinote, o kas ir nežinote, pasakau, jog prieš dažant automobilį, reikia jo paviršių pašiaušti abrazyviniu popieriumi ir nuriebalinus jį nugruntuoti. Gruntavimas pagerina dažų sukibimo savybes ir dažomas paviršius geriau apsaugomas nuo korozijos. Gruntų spalvų būna: baltas, pilkas ir rudas. Grunto spalvą parenkame pagal dažomų dažų spalvos tamsumą. Juk negruntuosime paviršiaus rudu gruntu, kuris bus po to dažomas balta arba šviesia spalva. O kodėl? Nes ant tamsaus nugruntuoto paviršiaus sunkiau dengsis šviesūs dažai, nes tamsus gruntas stengsis persišviesti per ploną dažų sluoksnį. Ir tokį paviršių nudažius, sakykime važiuojant automobiliu, akmenukai nudaužo dažų sluoksnį ir ryškiai matosi rudo grunto spalva ir tai iš karto krenta į akį. Kad to nebūtų reikia gruntą parinkti teisingai.

Kai kas net į gruntą šiek tiek pila dažų, kuriais bus dažomas automobilis, norėdami pagerinti dažų dengimą, ir atskilus dažams beveik nesimatys, nes gruntas beveik tokios pat spalvos kaip dažai. Gerai užtenka teorijos.

Mitsubishi Eclipse prieš gruntavimą.

Tai gi buvo gražus savaitgalis ir nesinorėjo jo paleisti vėjais. Paruošiau Eclipses kėbulą gruntavimui, dar kai kurias vietas glaisčiau ir šlifavau. Pasiruošiau įrankius, medžiagas ir apklijavau laikraščiais stogą ir kitas vietas, kurių nereikėjo gruntuoti. Eclipse paruošta gruntavimui, dalys, kurių nereikia gruntuoti, paslėptos po laikraščiais ir dažymo lipnia juosta. Paviršius nuriebalintas 646 skiedikliu, galima gruntuoti.

Galima pradėti darbus.

Jau nugruntuotas kėbulas.

Tolygiai nugruntuotas paviršius, vaizdas iš šono.

Stogas išsaugotas ir nenugruntuotas.

Kategorijos: Dažymas, Straipsniai Žymos: ,
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.