Į pradžią > Straipsniai > Žiguli su rotoriniu varikliu

Žiguli su rotoriniu varikliu

Domėdamasis apie Vokiečių inžinieriaus F. Vankelio rotorinius vidaus degimo variklius, sužinojau, jog rusiški Žiguli automobiliai turėjo rotorinius variklius. Kaip taip galėjo nutikti?Labai paprastai. Tiesiog rusai 1974 m įkūrė Volgos gamykloje rotorinių variklių bandymų ir technologijų biurą. Jame inžinieriai pradėjo gilintis į rotorinio variklio veikimo principus ir jo galimus patobulinimus. Po ketverių metų sukūrė variklį 1,3 litro darbinio tūrio ir 70 AG, kuris buvo lengvas ir nedidelis. Po to 1987 m sukūrė 140 AG dviejų sekcijų (2 rotorių) variklį, kuris labiau tiko sportiniams automobiliams. Antra pavara toks Žiguli išspausdavo net 120 km/h.  Rotoriaus maksimalūs sūkiai pasiekdavo net 8000 per minutę.

Mano vairuojama Mitsubishi Eclipse  su šiuolaikiniu atmosferiniu paprastu varikliu ir kiti paprasti automobiliai pasiekia tik beveik 8 tūkst/min.

Žiguli turėjo net keturių rūšių rotorinius variklius : VAZ – 311, VAZ – 411, VAZ – 414 ir VAZ – 415 variklius. Tiek rusai padarė, bet Japonijos kompanija Mazda žymiai aplenkė juos, nes Japonai tęsė rotorinių variklių tobulinimą toliau. Žiguli su rotoriniais varikliais buvo gaminami 15 metų. Šiais laikais su neįprastais varikliais Žiguli nebegaminami, bet nepamirškime, kad jie tokie buvo ir tyliai dingo. Daug kam tai yra negirdėta. Dabar gamina automobilius su ištobulintais rotoriniais varikliais tik Mazda kompanija, kuri puoselėjo viltis ir daug stengėsi šios rūšies variklių tobulinimui. Žymiai sumažino suvartojamų degalų ir tepalo sąnaudas. Teliko keisti laiku alyvą, filtrus ir žvakes.

Kategorijos: Straipsniai Žymos: ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.
Jūs turite būti prisijungę, jei norite parašyti komentarą.